Haber

Xi ve İspanya Kralı, Diplomatik İlişkilerin 50. Yıl Dönümü Kutlama Mesajını Paylaştı

PEKİN, 9 Mart (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve İspanyol Hükümdarı VI. Felipe, Perşembe günü iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 50. yıldönümü dolayısıyla karşılıklı bir tebrik paylaştı.

Xi, mesajında, iki tarafın dostluklarını derinleştirdiğini, işbirliğini geliştirdiğini ve karşılıklı saygı, eşitlik ve fayda ruhu içinde iki ülke halkına somut faydalar sağlayacak kapsamlı bir stratejik ortaklık kurup geliştirdiğini belirtti. geçen yarım asır.

Çin-İspanya çıkarlarının geliştirilmesine büyük önem verdiğinin altını çizen Xi, Kral VI’nın iki ülke arasındaki dostane işbirliğinde yeni bir sayfa açacağını söyledi. Felipe ile çalışmaya hazır olduğunu vurguladı. Bu bağlamda Xi, diplomatik ilişkilerin 50. yılını karşılıklı güveni pekiştirmek, karşılıklı yarar sağlayan iş birliğini genişletmek ve halklar arasındaki bağları ilerletmek için yeni bir başlangıç ​​noktası olarak gördüklerini ifade etti.

İspanyol hükümdarı yaptığı açıklamada, İspanya-Çin ilişkilerinin son 50 yıldır istikrarlı ve sorunsuz bir şekilde geliştiğini, çeşitli alanlarda ikili işbirliğinin her zaman ilerlediğini ve iki halk arasındaki dostluğun giderek derinleştiğini vurguladı.

VI. Felipe, iki ülkenin diplomatik ilişkilerin 50. yılını kutlama fırsatını yakalayacağından ve iklim değişikliği gibi küresel sorunların üstesinden gelmek için el ele vermenin yanı sıra dostane alışverişleri ve pratik iş birliğini geniş ölçüde genişleteceklerinden emin olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu