Teknoloji

Apple’ın yıllardır sır olarak sakladığı Reality Pro nihayet geliyor

Yıllarca süren geliştirme çalışmalarından sonra, Apple’ın uzun zamandır konuşulan artırılmış ve sanal gerçeklik kulaklığı neredeyse hazır görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre şirket, cihazı her yıl Haziran ayında piyasaya sürecek. WWDC konferanstan önce bu baharda duyurmayı planlıyor. Apple, uzun zamandır beklenen lansmanın nihayet ufukta göründüğünün bir işareti olarak, başlığı bir dizi yüksek profilli yazılım geliştiricisiyle paylaştı ve onlara yeni bir “” xrOS“Yazılıma ilk bakış eğitimi verdiği bildirildi. Gürman, baharda” Gerçeklik Profesyoneli“Açıkladıktan sonra Apple’ın cihazı sonbaharda piyasaya sürmesini bekliyor.

Apple’ın kaputu çıkarma telaşı, şirketin 2023 ürün serisinin geri kalanını etkileyecek. Yazılım cephesinde, şirket iOS işletim sistemiBir sonraki sürüm muhtemelen Apple’ın yazılım mühendislerini xrOS ekibine atamasından kaynaklanıyor” başlangıçta planlanandan daha az büyük değişiklikle“Çıkacak. Gürman,” Aynısı macOS 14 için de geçerli‘ o ekler.

Apple’ın donanım planları daha da az heyecan verici. Şirketin iPad, Apple Watch ve ses cihazı hatları için planları “kayda değer” güncelleme yok . Gürman, OLED ekranlı yeni iPad Pro modellerinin yolda olduğunu ancak bunların büyük olasılıkla 2024’e kadar gelmeyeceğini söylüyor. yaklaşan Mac Pro’nun” başka bir hayal kırıklığıGelecekteki masaüstü bilgisayarın, 2019’daki selefi ile aynı tasarıma sahip olacağı ve Apple’ın M serisi yonga setlerinin mimarisi nedeniyle bilgisayarın RAM’ini kendi başınıza yükseltemeyeceğiniz bildiriliyor.

Şirketin tek heyecan verici cihazları yeni 15 inç MacBook Airve iPhone 15 olabilir. Gürman, iPhone 15 serisinin tamamında Apple’ın yeni Dynamic Island ve USB-C şarj özelliğine sahip olacağını söylüyor. Pro modellerinde ayrıca yeni titanyum çerçeveler ve dokunulabilir ses düğmeleri bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu