Ekonomi

“14 Mayıs’ta yapılacak seçim artık kesinleşti”

Türkiye seçime gidiyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik’in gündeminde oy Onun da tarihi vardı. Seçim takvimi hakkında konuşan Çelik, şunları söyledi: “14 Mayıs’ta seçimin yapılacağı artık kesinleşti”dedim.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

-Bütün Meclisler savaş sonucu kuruldu ama savaşı Meclisimiz yönetti. Türkiye demokrasi tecrübesi olan bir ülkedir. Cumhurbaşkanımız gerekli açıklamayı yaptı. 14 Mayıs’ı ilan ederek Türkiye bu seçimi büyük bir olgunlukla gerçekleştirme yetkisine sahiptir. En çok sandığın güvenliği hakkında söylenir.

– Tüm siyasi partilerin temsilcileri, sandıkların başında vatandaşlar olacak. Güvenlik sorunu yok. Sandıkta görevini kurallara uygun olarak yapanlara teşekkür ettik.

– Burada ilginç bir şey var. Cumhurbaşkanımızın siyaset yapma biçimi CHP’yi dönüştürdü. Cumhurbaşkanımız CHP’nin başına Demokrat Parti ilkesini söyletti.

“Yediyıldız’ın açıklaması için üzgünüz”

Çelik; AK Parti Ordu Milletvekili Şenel YediyıldızCumhurbaşkanı Erdoğan’ı överken kullandığı, “Tayyip Abi’ye ihanet etmeyi bırakın, sırtımızda taşımamız, ayakkabılarını elimizle yalamamız gerekiyor”İfadeleri sorulan Çelik, “Asla doğru bulmadığımız bir açıklama. Özür diledi ve açıklama yaptı. Böyle bir açıklama bizi üzdü” dedi.cevabı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu