Teknoloji

Sıvı Soğutma Teknolojisine Sahip Telefon: OnePlus 11 Konsepti

Çinli teknoloji şirketi OnePlus birkaç ay önce OnePlus 11adını verdiği amiral gemisi telefonunu tanıttı. Amiral gemisi cep telefonu statüsündeki akıllı telefonlar, Portable World Congress (MWC 2023) kapsamında bir kez daha sahne aldı. Ama bu sefer de önemli bir değişiklikle

Hatta OnePlus bir süre önce OnePlus 11’in özel bir konsept tasarım tanıtacağını duyurmuştu. duyurmuştu . İşte MWC 2023 kapsamındaki bu konsept tasarımı resmen görmüş olduk. Firmanın seri üretime geçmeyecek telefonu,” Aktif CryoFlux“adlı özel sıvı soğutma sistemi ile farkını ortaya koyacaktır.

Sıvı soğutma, bire bir donanımla daha yüksek performans vaat ediyor

“OnePlus 11 Concept” olarak adlandırılan akıllı telefon, günümüzde pek çok oyuncu bilgisayarında bulunan telefondur. sıvı soğutma sistemi içerir. Telefonun iç kısmına bir dizi tüp yerleştiren OnePlus mühendisleri, bunu yalnızca 0,2 santimetrekarelik bir mikro pompa yardımıyla gerçekleştirdi. soğutma sıvısınınTelefonun etrafında hareket etmesini sağlar.

OnePlus’a göre, Active CryoFlux teknolojisi telefonun sıcaklığını 2,1 santigrat derece düşürebilir. Bu oyunlar için 3-4 fps demek . Telefon şarj olurken de devreye giren sıvı soğutma sistemi, telefonu 1.6 santigrat derece soğutuyor. Bu doğrudan şarj süresi ile ilgilidir. 30-45 saniye etki yaratmak. Evet, etkiler şu anda nispeten küçük, ancak teknoloji şu anda prototip aşamasında…

Telefonun arka yüzünde yer alan OnePlus 11 Concept’in tasarım detaylarına bakıldığında yarı saydam malzeme tercih edildiğini görüyoruz. Kasanın ortasına denk gelen çizgiler, Active CryoFlux teknolojisi için kullanılan tüpleri gösteriyor. Bu boru hatları özel bir teknoloji yardımıyla yapılmaktadır. aydınlatılmış . Ayrıca kamera çerçevesinin kenarlarının da aydınlatıldığını görüyoruz.

Bu ortada; OnePlus 11 Concept için rastgele bir özellik açıklaması bitmiş değilşunu da belirtelim.

Active CryoFlux teknolojisinin tüketiciye ulaşıp ulaşmayacağı ise belirsiz.

Temel olarak OnePlus 11 Concept’in seri üretime geçmeyeceğini söylemiştik. Ancak Active CryoFlux teknolojisinin son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı henüz belli değil. Net değil . OnePlus, bir gün sıvı soğutma sisteminin diğer modellerde de kullanılıp kullanılmayacağını söylemiyor. söylemedi . Burada bir tahminde bulunmak çok zor. Konsept tasarımlar bazen gerçek eser olurken, bazen de tarihin tozlu raflarına gömülür.

OnePlus 11 Konseptinin tanıtım görselini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu