Haber

Rıza Kayaalp depremzedelere yemek dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllü milli güreşçi İş Kayaalp, Kahramanmaraş’ta depremzedelere ve sahada çalışan ekiplere yemek ikramına devam ediyor.

TDV’den yapılan açıklamaya göre, misyon ve gönüllüler, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremlerinde zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş il merkezindeki Ayşe Gümüşer İlköğretim Okulu’nun bahçesine TDV tarafından kurulan portatif mutfakta bölgede depremzedelere ve misyoner gruplarına sıcak yemek dağıtımına milli güreşçi İşte Kayaalp da katıldı.

“Sahada çok özverili çalışıyoruz”

Hatay’dan sonra Kahramanmaraş’ta da insani yardım çalışmalarına yardım ettiğini belirten İşte Kayaalp, misyoner ve gönüllülerin deprem bölgelerinde var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak Kahramanmaraş’tayız. Depremin ilk gününden itibaren burada seyyar mutfak, arama kurtarma, erzak dağıtımı başta olmak üzere çok güzel işler yapıldı. Seyyar mutfakta yemek yapılıyor. büyük kazanlarda 3 öğün yemek 10 bin kişiye dağıtılıyor.Tüm vakıf gönüllüleri olarak yardımları depremzedelere ulaştırmak için sahada büyük bir özveriyle çalışıyoruz.”

“Bağış yapan herkesten Allah razı olsun”

Darbenin yaralarının yoğun bir şekilde sarılmaya çalışıldığını belirten İşk Kayaalp, şu ifadeleri kullandı:

“Burada hiçbir vatandaşımızın aç, işsiz kalmaması için Diyanet Vakfı yetkilileri ve gönüllüleri ellerinden geleni yapıyorlar. Bağış yapan herkesten Allah razı olsun. Kimse mağdur olmasın diye burada yapılan bağışlar çok değerli.”

hasanbeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu