Haber

Muş’tan Kahramanmaraş’a gelen ekipler yaraları sarmak için çaba harcıyor.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Nurhak ilçesine giden Muş Valiliği koordinasyonundaki gruplar, depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, depremin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Nurhak ilçesine atanan Muş Valisi İlker Gündüzöz, gruplara kapalı pazar alanında lojistik depo oluşturma talimatı verdi.

Bunun üzerine Muş İl Özel İdaresi, 15 iş makinesi, lojistik araç ve 30 işçi ile lojistik depo kurmak için çalışma başlattı.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, “Valiliğimizin talimatıyla hizmet üretiyoruz. Kar nedeniyle yolların asfaltlanması, mahallelerin sulanması için çalışmalar yürütüyoruz. ve iş makinalarımızla depolar kuruyoruz.Buradaki halkımıza lojistik hizmet vermek için bir antrepo alanı oluşturuyoruz.Muş Valiliği olarak Nurhak, “İlçe halkının tüm yaralarını sarıp tamamlamadan buradan ayrılmayacağız. tüm hizmetler. Halkımızın acısını paylaşıyoruz. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu