Haber

İstanbul’da öğrencilerin yaptığı sobalar deprem bölgesine gönderildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının katkılarıyla Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yaptığı 561 adet odun-kömür sobası deprem bölgesine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, devletin ülkesi ve milletiyle ayrılmaz bütünlüğünü bozmaya yönelik faaliyetler yürüten terör örgütlerinin, terör örgütüne yönelik bilgilendirme faaliyetleri ve sosyal faaliyetleri de içeren Aydınlatma Tedbiri aldığı bildirildi. lise ve dengi okullardan öğrenci ve gençlerin personel kazandırılması ve propaganda faaliyetlerine engel olunması. Faaliyetlerin yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Küçükçekmece’deki Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle düzenlenen bilgilendirme toplantısında öğrencilerle okullarında yürüttükleri yardım faaliyetleri hakkında bilgi alındığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi: dahil:

“Devlet millet sloganıyla yürütülen yardım faaliyetleri kapsamında depremin acısının ülkemizi etkisi altına aldığı bir ortamda Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin şehit olduğu anlaşıldı. Küçükçekmece’deki okul, deprem felaketinden etkilenen illerde kullanılmak üzere toplam 561 adet odun-kömür sobası üretti. 24 Şubat Cuma günü Emniyet Müdürlüğü çalışanlarımızın katkılarıyla tırlara yüklenerek deprem bölgesine götürüldü. Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerine 1.500 adet soba sevkıyatını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

habersirvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu