Haber

Gözaltına alınan Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın ilk ifadesi ortaya çıktı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin meydana geldiği Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde çok sayıda bina yıkıldı ve yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Depremin ardından çöken binalarla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Gaziantep genelinde çöken binalarla ilgili bugüne kadar yürütülen soruşturmalarda gözaltına alınan 22 kişi tutuklandı, 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

TUTUKLU MÜTEAHHİT İLE ORTAK PROJELER YAPTILAR

Onlarca kişinin yaşamını yitirdiği Nurdağı’ndaki site ve apartmanların müteahhidi, aynı zamanda Nurdağı Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu’nda görevli Yunus Kaya, dün Mersin’de yakalandıktan sonra tutuklandı. Perşembe. Yunus Kaya’nın Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın kardeşine ait inşaat firması ile ortak projeler yaptığı belirlendi.

İFADE

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak gözaltına alındı. İslahiye’ye götürülen Kavak, tedavi altına alınmaya başlandı.

CUMHURBAŞKANI OLDUĞUNDA ŞİRKETİ KARDEŞİNE DEVREDDİ

Yıkılan binaların müteahhidi olduğu öne sürülen Ökkeş Kavak’ın Yunus Kaya ve iştiraki olduğu ve belediyenin inşaat aşamasında yapılması gereken kontrolleri yapmadığı ilk ifadesinde; Yakınlarından birçoğunu deprem felaketinde kaybettiği, daha önce müteahhitlik yaptığı ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi kardeşi Osman Kavak’a devrettiği öğrenildi.

haberyalvac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu