Ekonomi

Deprem bölgesinde hasar tespit çalışmaları başladı

Investing.com – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Sarsıntı Uyum Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Murat Kurum, vatandaşların depremden etkilenen yapılarıyla ilgili bilgi edinebilecekleri süreç hakkında bilgi verdi. Buna göre vatandaşlar e-Devlet veya hasahrtespit.csb.gov.tr ​​üzerinden adres ve TC kimlik numaralarını yazarak konutlarının hasar durumunu görebilecek.

“Yardım faaliyetleri karadan ve havadan devam ediyor”

Yardım faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, çalışmaların aralıksız devam ettiğini ve 5 helikopterle ulaşılamayan köylere ulaşıldığını söyledi.

Deprem bölgesinde 16 bin 900 işçi ile arama kurtarma çalışmalarının son dakikaya kadar devam edeceğini belirten Kurum, şöyle devam etti:

15.350 çadır kuruldu, 25.000 çadır için planlama devam ediyor

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken çadır kurma çalışmalarının da devam ettiğini belirten Bakan Kurum, şu ana kadar 15 bin 350 çadır kurulduğunu, 25 bin çadır için planlamanın devam ettiğini söyledi.

Konteyner teslim süreci hakkında da bilgi veren Bakan Murat Kurum, İslahiye ve Nurdağı’nda belirlenen alanlara 500 konteynerin yerleştirildiğini söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut projesinin de başlayacağını belirterek, şunları söyledi:

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu